2- ورود مآخذ به سیتاوی از طریق جست‌وجوی برخط (آنلاین) در وب

جست‌و‌جو به وسیله شابک برای کتابخانه‌ها و همچنین نسخه‌های کتابی که به صورت کاغذی در اختیار است مفید است. اما گاهی پژوهشگر به دنبال شناسایی مجموعه‌ای از منابع درمورد موضوع پژوهش خود است. به عنوان مثال، برای تألیف کتاب مدیریت استراتژیک، به شناسایی و بررسی کتاب‌های مدیریت استراتژیک چاپ شده در اقصی نقاط دنیا نیاز است، لذا باید روشی را یافت تا بتوان در منابع و کتابخانه‌های معتبر به جست‌وجوی کتاب‌ها پرداخت. جست‌و‌جوی آنلاین در نرم‌افزارسیتاوی به این معناست.
امکان جستجو در کارنمای کتابخانه‌های مختلف دنیا وجود دارد. و همچنین با استفاده از عملگرها می‌توان جست‌وجو ر اتوسعه داده یا محدود کرد: برای جست‌وجوی آنلاین و انتقال مآخذ به نرم‌افزار سیتاوی گام‌های زیر را دنبال کنید:
2-1. ابتدا از آیکن‌های بالای صفحه online search را انتخاب کنید. همانند جستجوی شابک لازم است که بخش References نرم‌افزار فعال باشد.


جستجوی آنلاین

2-2. از پنجره باز شده کتابخانه‌ مورد علاقه خود را انتخاب کنید.(‌با برداشتن یا گذاشتن علامت تیک این کار را انجام دهید. شماره 6 )
انتخاب کتابخانه مورد نظر
2-3. جستجوی موضوع خود را بر اساس موضوع پژوهش یا حتی عام‌تر از آن انجام دهید. (‌تنظیمات مربوط به فیلد جست‌وجو بستگی به نوع نیاز شما به مآخذ دارد.
(‌ما در این بخش به عنوان مثال strategic management  را در سال 2012 برای نویسنده Jones تمرین می‌کنیم (‌شماره 7)

جستجوی ساده
2-4. فیلد جستجوی پیشرفته به همراه تنظیمات مربوط به عملگرها و انتخاب سطرهای بیشتر برای جست‌و جو
جستجوی آنلاین برای ورود مآخذ

2-5. با کلیک کردن روی گزینه جستجو صفحه زیر نمایش داده می‌شود که در واقع نرم‌افزار به جستجوی اطلاعات کتاب در کتابخانه‌ها و وب‌سایت‌های تعریف شده می‌گردد.

جستجو در کتابخانه ها

2-6. با کلیک کردن روی شماره 14 تمامی مآخذ را به نرم‌افزار وارد کنید. گفتنی است که چون همزمان در چند کتابخانه جست‌وجو می‌کنید برخی از مآخذ تکراری هستند که با رنگ زرد  نشان داده شده است.

نتایج جستجو

 

          کارگاه قبلی                                   کارگاه بعدی