۷ مطلب در شهریور ۱۳۹۱ ثبت شده است

فایل‌های صوتی دانشکده کسب‌وکار دانشگاه هاروارد

بسم الله الرحمن الرحیم

از هر جا دانشجوی دانشگاه هاروارد شوید.

همیشه دوست داریم که برویم خارج درس بخوانیم و به اصطلاح از دانش به روز استادان دانشگاه‌های برتر دنیا بهره‌ ببریم. گاهی اوقات کتاب‌هایشان را می خوانیم اما راز پیشرفت آن را کشف نمی‌کنیم. به راستی راز پیشرفت آنها فقط در خطوط این کتاب‌ها نیست. بلکه مطالب بین خطوط است که به اصطلاح خودشان این مطالب از طریق مطالعه موردی case study research و از طریق استاد شاگردی teaching by coaching method‌ به شاگردانشان منتقل می شود. البته یادمان باشد فرهنگ کار تیمی و گروهی سالهاست که در بین ما مرده است.

یکی از راههای پرکردن این خلاء شنیدن فایل‌های صوتی و مرز دانش آنها و دیدن ویدیوهای آنان است که بیش از صدها مورد از آنها در شبکه اینترنت وجود دارد. این وب سایت را به دلایل زیر هرگز از دست ندهید:

1- تقویت زبان تخصصی انگلیسی مدیریت و کسب‌وکار به بهترین وجه ممکن

2- آشنایی با اندیشه بزرگترین استادان دانشگاه هاروارد و سایر استادان برجسته

3- وجود آوانوشته فایل صوتی در زیر فایل صوتی و قابلیت دانلود آن و  تحلیل آن

برای وارد شدن به سایت روی تصویر کلیک کنید

دانشگاه هاروارد


پس از وارد شدن به صفحه فوق، روی هر یک از پادکست‌ها کلیک کنید تا به صفحه دانلود و آوانوشته هدایت شوید

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
رضا بنی‌اسد

رزومه آموزشی و پژوهشی در یک نگاه

بسم الله الرحمن الرحیم

کتاب‌ها

تألیف کتاب مدیریت راهبردی با تأکید بر جهاد اقتصادی، اسفندماه 1390، دانشگاه امام صادق علیه‌السلام. ( کتاب شایسته تقدیر فصل زمستان 90). اطلاعات بیشتر

تألیف کتاب کاربرد اینترنت و رایانه در مدیریت جلد اول: راهبردهای جست‌وجو در پژوهش‌های مدیریت، بهار 1391، دانشگاه امام صادق علیه‌السلام با همکاری مهدی ثنائی. اطلاعات بیشتر

تدریس

مدیریت استراتژیک

در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه امام صادق علیه‌السلام گرایش‌های دولتی و بازرگانی

در مقطع کارشناسی دانشگاه علوم اقتصادی  در گرایش‌های مدیریت بیمه، مدیریت مالی و مدیریت گمرک

کاربرد کامپیوتر و اینترنت در مدیریت

در مقطع کارشناسی دانشگاه تهران، دانشگاه امام صادق علیه‌السلام و دانشگاه علوم اقتصادی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
رضا بنی‌اسد

کارگاه دوم آموزش سیتاوی: ورود منابع و مآخذ به نرم‌افزار (‌ورود مآخذ از طریق شابک کتاب)

ورورد منابع و مآخذ به نرم‌افزار سیتاوی

اولین گام در استفاده و بهره‌برداری از نرم‌افزار سیتاوی،‌ ورود منابع و مآخذ از اینترنت یا به صورت دستی است. روش‌های زیر برای ورود منابع و مآخذ به نرم افزار مفید هستند:

1- ورود مآخذ از طریق شابک کتاب‌ها

هر کتاب دارای شابک منحصر به فرد خود است. لذا یکی از راههای ورود اطلاعات به نرم‌افزار استفاده از شابک کتاب‌هاست. فرض کنید شما نسخه کاغذی کتابی را در دست دارید و فیش‌هایی را از آن برای مقاله استفاده کرده‌اید. بنابراین لازم است که ابتدا مأخذ آن را به نرم‌افزار و سپس به نرم‌افزار واژه‌پرداز وارد کنید. برای ورود شابک روش‌های زیر را دنبال کنید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
رضا بنی‌اسد

تشکر از وب سایت‌ها و بلاگ‌هایی که وب سایت بنی‌اسد را در پیوندهای خود قرار داده‌اند

بسم الله الرحمن الرحیم

وب سایتها و وبلاگهای زیر به اینجانب لطف داشته اند و مدتهاست که وب سایت http://www.baniasad.ir را در پیوندهای خود قرار داده اند که از آنها صمیمانه تشکر می‌کنم

پایگاه اینترنتی آینده پژوهشی

http://www.ayandehpajoohi.com

http://ayandehpajoohi.com/

==============================================
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
رضا بنی‌اسد

مصاحبه با دکتر بهمن حاجی‌پور استاد برجسته مدیریت استراتژیک

بسم الله الرحمن الرحیم

این مصاحبه برای دانشجویان و الگو گرفتن از آن خواندنی است.

اما قبل از مصاحبه خاطره‌ای از دوران دانشجویی من

یادم هست آن روز های  برگشت ناپذیر زندگی دانشجویی ام نماینده بازرگانی78 بودم مباحث جذاب درس مدیریت بازاریابی ما را مستعد کرده بود که مدیریت استرات‍ژیک را بیاموزیم از بحث  در مورد تحلیل محیط و نیروهای پورتر و مسئولیت اجتماعی سازمان گرفته تا بیانیه‌ ماموریت ‌و.... نیمسال فرد سال تحصیلی مان بود. قبلاً درس مدیریت راهبردی با دانشجویان صنعتی یکی بود. خلاصه درس را انداختیم نیمسال دوم و بدین ترتیب مدیریت راهبردی ما از صنعتی ها جدا شد. اولین جلسه به کلاس مدیریت راهبردی رفتیم یادم است که کلاس را به آقای دکتر دیواندری ارائه کرده بودند و چون همان روز ها مدیر عامل بانک ملت شده بود،  توفیق شاگردی از ما سلب شد. جلسه دوم وارد کلاس شدیم و آقای دکتر دهقان (رئیس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران) به کلاس تشریف آوردند. مقدماتی در مورد مدیریت راهبردی مطرح شد و حتی موضوعات تحقیقات ما مشخص شد. هفته سوم نیمسال بود و با توجه به علاقه وافری که به مدیریت راهبردی داشتم زودتر از بقیه شاید حدودا 5 دقیقه قبل از شروع وقت قانونی وارد کلاس شدم. با کمال تعجب دیدم که استاد جدیدی تشریف فرما شده اند. بعد از احوالپرسی  به من فرمودند که دانشگاه شما یک عیب دارد و آن اینکه کارشناسی ارشد پیوسته است و دانشجویان چندان برایشان ملموس نیست که وارد کارشناسی ارشد شده اند. بنده هم کلی تأیید کردم. تا دانشجویان یکی پس از دیگری با کوله باری از کاغذ و قلم تا شاید یادداشتی از فرمایشات استاد بردارند، وارد شدند. لبخند های زیر لب آنها حاکی از این بود که این سومین استاد است که عوض شده و هفته آینده باید منتظر استاد دیگری باشیم. یکی از دانشجویان گفت شما سومین استاد ما هستید امیدوارم که بمانید و بدین ترتیب بود که لبخند دسته جمعی کلاس فضا را کمی تلطیف کرد. خلاصه کلاس مدیریت راهبردی ما رسماً شروع شد و هر روز بر اشتیاق ما افزوده می شد. و دریافتیم که گنجی یافته ایم که برایمان سالها دارای برکات فراوان است. خلاصه علم و اخلاق در هم آمیخته شده بود و زمان نیمسال هم داشت سپری می شد. دست به کار شدیم و طبق معمول قلم و کاغذ برداشتیم و ازدانشجویان امضاء جمع کردیم. عصرهای دوشنبه  کلاس نداشتیم، می خواستیم به مدت 4 ساعت کلاس مدیریت راهبردی را درخواست بدیم. با اشتیاق امضا شد و بدین ترتیب 2 واحد مدیریت راهبردی به 6 واحد در نیمسال دوم رسید. بالاخره تدوین استراتژی تمام شد. اما هنوز اجرا و کنترل و مکاتب مدیریت راهبردی مانده بود. هنوز نماینده کد بودم، پیشنهاد دادیم دروس اختیاری کارشناسی ارشد ما  سیستم های خبره و روش شناسی ایجاد سیستم های طلاعاتی را به آقای دکتر حاجی پور ارائه نمایند و بدین ترتیب بود که مکاتب مدیریت راهبردی و اجرا و کنترل را نیز در محضر ایشان تلمذ کردیم. وخلاصه این درس باعث شد که 5 نفر از 9 نفر کلاس دکتری قبول شوند. در پاسخ بعضی از سوالات دکتری، مدیریت راهبردی نوشتیم و نمره گرفتیم! رویکرد مبتنی بر منابع و مدل VRIO خیلی در پاسخ سوالات به نگارش در آمد. 

خوشبختانه دانشگاه و جامعه علمی ما از وجود این استاد عزیز بهره مند است واکنون ایشان رییس مرکز نشر دانشگاهی است.

دکتر حاجی پور

ذیلا مصاحبه‌ای که با ایشان انجام داده‌ایم می‌آید:

۴ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
رضا بنی‌اسد

کارگاه اول: ضرورت، کاربردها و تنظیمات نرم‌افزار سیتاوی

نرم افزار سیتاوی برای  مقاله‌نویسی، فیش‌برداری و مأخذ دهی مناسب است و به خوبی از فارسی نیز پشتیبانی می کند. این نرم‌افزار فرایند پژوهش را به طور کامل برای شما انجام می‌دهد. در این کارگاه همانطور که در ویدئو هم مشاهده  می‌شود به ارائه کلیاتی درباره نرم‌افزار پراخته می‌شود که عبارت است از:

1- نحوه نصب نرم‌افزار سیتاوی

در این بخش نحوه نصب نرم افزار سیتاوی بیان می‌شود. یکی از مهمترین منابع برای پژوهش بیشتر مراجعه به وب‌سایت این نرم‌افزار است که در آن اطلاعات مربوط به نرم‌افزار و نحوه دانلود آن وجود دارد.مدت زمان: 7 دقیقه 12 ثانیه
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
رضا بنی‌اسد

با تشکر از همکاران پرتوان بیان

بسم الله الرحمن الرحیم
جای دارد  در اولین پست ارسالی خود از  زحمات بیان تشکر کنم. انصافاً نوآوری و ممتاز بودن را می‌توان در خدمات ایشان دید. طبیعی است که برخی از استادان دانشگاهی برای انتشار یافته‌های خود دغدغه مدیریت فنی وب سایت یا وب لاگ خود را دارند که در این وبلاگ به خوبی  به این دغدغه پاسخ داده شده است. امید است که بیان شرایطی را برای ارائه دروس هر یک از استادان در بیان فراهم کند.
با تشکر فراوان
بنی اسد
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
رضا بنی‌اسد